112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Visszafelé űzték a "rókákat" szombaton

PTE 24. Rókaűzők Váltófutóverseny. 2018. a fordulat éve volt, hiszen a verseny negyedszázados történetében először ellenkező irányban haladt a mezőny, melyet a BMEnők csapata nyert meg.  

Pécsről Kaposvárra futottak a Rókaűző váltófutóverseny résztvevői, hogy a Mecseken és a Zselicen át teljesítsék a dupla maratoni (kb. 84,6 km-es) távot.

Szeptember 29-én, Pécsen, a 48-as téren 9 órakor ünnepélyes a verseny fővédnöke, a PTE rektora dr. Miseta Attila és Dr. Székely Mózes a MEFS főtitkára köszöntötte az idén ötven csapatból álló indulókat., akik az alábbi útvonalon teljesítették a versenyt:

  • Pécs – Pécsi Tudományegyetem – Mecseki Erdészet – Orfű (kerékpárúton) – Abaliget – Hetvehely – Becsali – Zselici Erdészet – Tormás – Baranyaszentgyörgy – Gödre – Szentbalázs – Sántos – Kaposvár.

A PTE 24. Rókaűzők mezőnye hat hagyományos kategóriában versenyzett: 

  • B.0. (nulladik) kategória: középiskolák
  • B.1. (első) kategória: felsőoktatási intézmények - MEFOB (Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság) keretében
  • B.2. (második) kategória: amatőr futóklubok (pl. BSI futónagykövetek csapatai)
  • B.3. (harmadik) kategória: munkahelyek, cégek
  • B.4. (negyedik) kategória: nyílt, tetszőleges összeállítású csapatok részére

Ezekben a kategóriákban egy váltó 12 futóból állt. A különböző nehézségű szakaszok közül a négy könnyebbet nők, a nyolc nehezebbet férfiak futották le.

A MEFOB kategóriában az alábbi eredmények születtek:

1. helyezés: BMEnők - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata (csapateredmény: 05:17:35)

Csapattagok: Nagy Krisztina, Dalos Máté, Porgányi Márk, Berekméri Levente, Mantuano Eszter, Dénes Ervin, Iklódi Zsolt, Tóth Adrián, Molnár Enikő, Gerlei Máté, Pintér András, Tacsi Kornélia)

2. helyezés: Kullancsvadászok - Eszterházy Károly Egyetem csapata (csapateredmény: 05:26:33)

Csapattagok:  Pap Csilla, Gregor László, Kapitány Zoltán, Helmeczi Dalma, Szabó Dávid, Bertha Gábor, Kertész Balázs, Pető Dorottya, Judák Endre, Jenes Zoltán, Kis Nóra.

3. helyezés: Pajzán Majális - Szegedi Tudományegyetem (csapateredmény: 05:43:26)

Csapattagok:  Süli Szabina Mercédesz, Kis Lajos, Abt Dániel, Simon Péter, Kréz Zsófia, Nyéki Péter, Berci Dávid, Cene Kristóf, Bogár Csilla, Szelepcsényi Zsolt, Diósdi Ákos, Erős Júlia

4. helyezés: NyErőteam - Nyíregyházi Egyetem (csapateredmény: 06:11:32)

Csapattagok: Molnár Bettina, Tóth Ákos, Szendrey Benjámin, Tóth Richárd, Hudák Karolina, Tyukodi Dániel, Nagy Timóteus, Fülöp Árpád, Vatamány Krisztina, Csiszár Péter, Csordás Balázs, Gaál Izabella

5. helyezés: Óbudai Egyetem (csapateredmény: 06:27:02)

Csapattagok: Csákány Dóra, Kurilla Miklós, Csákány Fruzsina, Dobra Viktor Renátó, Szacsuri Kristóf, Kolesár-Szundy Kinga, Simon Tamás, Kronauer Liza

6. helyezés: BMEnőbbek - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (csapateredmény: 06:27:16)

Csapattagok: Szalai Enikő, Rozenberszki Dávid, Szekeres Máté, Zsíros Ádám, Iklódi Eszter, Molnár Levente, Tatai Álmos, Horváth Hanna, Kitajka Béla, Gyürkés Martin, Jaksó Ágota

7. helyezés. Anti-FoXidánsok - Semmelweis Egyetem (csapateredmény: 07:08:09)

Csapattagok: Sági Petra, Császár Ilona, Pápai János, Sági Viktória, Dr. Klément Emese, Dr. Bednárik Mihály, Horváth Éva, Földházi Anita, Dr. Lipusz Benedek, Csikós Bálint, Kovács Kinga

8. helyezés: Kaposvári Egyetem hallgatói (csapateredmény: 07:13:20)

Csapattagok: Taubert Lilien, Szerb Bence, Lengyeltóti István, Nagy Róbert Lajos, Mike Csilla, Hamlin Matthew, Zsalakovics Manassé, Szerb Boglárka, Kiskó Borbála, Takács Attila Péter, Borsi Bence, Koczka Adrienn

Gratulálunk mindenkinek!

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink