114 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Elhalasztják a 2020-as nyári olimpiát!

Abe Sinzo, Japán miniszterelnök és Thomas Bach a Nemzetközi Olimiai Bizottság (NOB) elnöke közös közleményben jelentették be, hogy a világon végigsöprő koronavírus-járvány miatt idén NEM RENDEZIK MEG Tokióban a nyári olimpiát.

Olvasási idő: 4 perc

A NOB hivatalos közleménye szerint Thomas Bach és Abe Sinzo kedden reggel konferencia-beszélgetést tartott, amelyen a koronavírus-járvány miatt folyamatosan változó helyzet és a nyári olimpia megrendezésének lehetőségeiről egyeztettek.

A megbeszélésbe bekapcsolódott Mori Josiro, a szervezőbizottság vezetője, Hasimoto Szeiko olimpiáért felelős miniszter, Koike Juriko, Tokió kormányzója, valamint John Coates, a NOB koordinációs testületének vezetője, Christophe De Kepper főigazgató és Christophe Dubi sportigazgató.

"Arra kértük Bach elnököt, fontolja meg a nagyjából egyéves halasztást, hogy ezzel lehetővé váljon a sportolók számára, hogy a legjobb feltételek között versenyezhessenek, és a nézők számára biztonságos legyen az esemény. Bach elnök azt mondta, százszázalékban egyetért ezzel" - tájékoztatta az újságírókat Abe.

A jelenlegi körülmények és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) információi alapján az ötkarikás játékokat 2020 nyáráról áthelyezik egy későbbi időpontra, és nem később, mint 2021 nyarán fogják megrendezni″ – áll a NOB honlapján megjelent közleményben.

A NOB végrehajtó bizottsága kedden korábban, gyorsan összehívott rendkívüli ülésen – ugyancsak telefonkonferencia keretében – vitatta meg a halasztás lehetőségét, amely természetesen a paralimpiára is vonatkozik.

Bach a sportolóknak írt levelében két napja még úgy fogalmazott, hogy az elkövetkező négy hétben hozzák meg a végleges döntést.

Az elmúlt napokban azonban egyre több olimpiai bizottság jelezte, hogy a halasztás lenne a legjobb megoldás a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben. Kanada volt az első ország, amely azt is közölte hétfőn, hogy ha az eredeti időpontban tartanák meg a játékokat, akkor bojkottálja az eseményt. Ezt követte Ausztrália, amely arra biztatta atlétáit, úgy készüljenek, mintha a játékokat egy évvel elhalasztották volna. 

Kedden aztán az Egyesült Államok és Új-Zéland is a halasztás mellé állt, fokozva a nyomást a NOB-on és a japán rendezőkön. (Az Egyesült Államok nemcsak messze a legsikeresebb nemzet a modern olimpiák történetében, de a NOB bevételeinek több mint felét is biztosítja a televíziós jogdíjak és szponzorok révén.

Korábban három forgatókönyvről lehetett hallani: az egyik szerint ősszel, a másik szerint jövő nyáron, a harmadik alapján pedig két évvel később rendeznék meg az olimpiát. Egyre valószínűbbnek látszik, hogy ezek közül az egyéves halasztásról szóló verzió lesz a befutó. 

Az olimpiát idén július 24. és augusztus 9. között rendezték volna meg, ám hogy pontosan mikor fog zajlani, egyelőre korai megmondani. Annyi biztos, hogy „az olimpiai láng Japánban marad, és az ötkarikás játékok is megtartják hivatalos nevüket: Olimpiai és Paralimpiai Játékok, Tokió 2020″ – zárul a NOB hivatalos közleménye.

Szakértők szerint a halasztás Japánnak 670 milliárd jenbe (1,9 billió forint) kerül.


A modernkori játékok 124 éves történetében korábban nem volt példa halasztásra. Törlés már volt, mégpedig ötször: az első világháború idején az 1916-os berlini játékok maradtak el, majd a második világháború alatt az 1940-es, eredetileg Tokiónak, majd Helsinkinek ítélt, valamint az 1944-es londoni nyári, továbbá az 1940-es szapporói és az 1944-es Cortina d'Ampezzó-i téli olimpiát nem rendezték meg.

Forrás: nemzetisport.hu, MTI

Fotó: MTVA/Sajtóadatbank/MTI, pixabay

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK












Banner
Banner
Banner
Támogatóink