112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Az ELTE toronymagasan nyerte az idei Atlétika MEFOB-ot

23 felsőoktatási Intézmény közel 200 hallgatójának részvételével került megrendezésre a 2019-es Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Atlétikai bajnokság. 

Idén a Testnevelési Egyetem rendezésében került sor az Atlétika MEFOB-ra, melynek a Honvéd Sport Egyesület Tüzér utcai atlétika pályája adott otthont.

A szervező Intézmény a TF Sport és rekreáció szakos hallgatói, több mint 100-an, sportszakmai gyakorlatként a tantárgyi programnak megfelelően vettek részt a rendezésben-szervezésben a Magyar Atlétikai Szövetség hivatásos versenybíróival együtt működve. A kalapácsvetés versenyszámát az Ikarus dobó pályáján bonyolították le a szervezők.

Az időjárás kegyes volt a versenyzőkhöz, mert szép időben, kiváló körülmények között versenyezhettek a gondosan előkészített pályán. Köszönet ezért a Honvéd SE gondnokának. 

A két napos verseny végén a legtöbb pontot gyűjtő felsőoktatási intézmény elnyerte a dr. Schulek Ágoston vándorserleget. A névadóról elnevezett serleget, aki a TF rektorhelyettese, a MASZ elnöke és nem utolsó sorban az Európai Atlétikai Szövetség tanácsának tagja is volt, 2013-ban alapította a TF atlétika tanszéke.

Idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatói voltak a legjobbak és vitték haza a serleget, megelőzve a Testnevelési Egyetem hallgatóit. Harmadik helyet az összesített pontversenyben a Nyíregyházi Egyetem hallgatói szerezték meg. A MEFS-et Kovács György főtitkár-helyettes képviselte az eseményen.

Reméljük jövőre is lesz pályázó erre a hagyományos egyetemi atléta seregszemlére, ahol nemcsak az egyetemi hallgatók versenyeznek egymással, hanem sok meghívott, szakosztályi igazolt atléta is indul, amelyre ebben az évben is számos versenyszámban volt példa.

 

Az idei Atlétika MEFOB-on az alábbi végeredmények születtek:

Összesített pontverseny:

1. Eötvös Loránd Tudományegyetem - 101

2. Testnevelési Egyetem - 70
3. Nyíregyházi Egyetem - 43
4. Szegedi Tudományegyetem - 41
5. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - 34
6. Pannon Egyetem - 32
7. Pécsi Tudományegyetem - 32
8. Károli Gáspár Református Egyetem - 22
9. Debreceni Egyetem - 17
10. Pázmány Péter Katolikus Egyetem - 17
11. Széchenyi István Egyetem - 16
12. Szent István Egyetem - 15
13. Eszterházy Károly Egyetem - 13
14. Budapesti Corvinus Egyetem - 12
15. Semmelweis Egyetem - 10
16. Kaposvári Egyetem - 8
17. Edutus Egyetem - 5
18. Miskolci Egyetem - 4
19. University of Washington - 4
20. Gál Ferenc Főiskola - 4
21. Budapesti Gazdasági Egyetem - 3
22. Óbudai Egyetem - 0
23. Wekerle Sándor Üzleti Főiskola - 0


Női egyéni eredmények:

100 m női ief.

   
1. Sorok Klaudia TE
2. Nguyen Anasztázia KRE
3. Csóti Jusztina ELTE
4. Kéri Bettina PE
5. Schmelcz Fanny TE
6. Nádházy Evelin SZIE
7. Sipos Borbála ELTE
8. Gyurka Borbála PTE
9. Keszég Emese SZTE
10. Fülöp Virág ELTE
11. Szabó Bernadett SZTE
12. Krasznai Anna SZIE
13. Szalay Dalma Universität Wien

100 m női  B döntő

   
1. Fülöp Virág ELTE
2. Krasznai Anna SZIE
3. Szabó Bernadett SZTE
4. Keszég Emese SZTE

100 m női  A döntő

1. Sorok Klaudia TE
2. Nádházy Evelin SZIE
3. Csóti Jusztina ELTE
4. Schmelcz Fanny TE
5. Kéri Bettina PE
6. Sipos Borbála ELTE
7. Gyurka Borbála PTE
Nguyen Anasztázia KRE

200m  Női  ief.

   
1. Csóti Jusztina ELTE
2. Kéri Bettina PE
3. Együd Luca KRE
4. Fülöp Virág ELTE
5. Szalay Dalma Universität Wien
6. Sándor Dorka BCE

200m  Női  döntő

   
1. Kéri Bettina PE
2. Együd Luca KRE
3. Szalay Dalma Universität Wien
4. Fülöp Virág ELTE
5. Sándor Dorka BCE
Csóti Jusztina ELTE

400m női 

   
1. Nádházy Evelin SZIE
2. Tóth Rebeka PPKE
3. Együd Luca KRE
4. Maka Anna TE

400m női 

   
1. Mácsai Zsanett TE
2. Göncz Anna SE
3. Horváth Loretta ELTE

400m női 

   
1. Nádházy Evelin SZIE
2. Tóth Rebeka PPKE
3. Együd Luca KRE
4. Göncz Anna SE
5. Horváth Loretta ELTE
6. Maka Anna TE
7. Mácsai Zsanett TE

800m   Női  

1. Bányai Petra PE
1. Ferencz Anna TE
3. Jánosi Lilla Zsuzsanna TE
4. Göncz Anna SE
5. Kocsis Kata BME
6. Pavuk Tíra BME
7.  Maka Anna TE
8. Gál Petra ELTE

1500m női 

   
1. Bányai Petra PE
2. Wochna Eszter TE
3. Kocsis Kata BME
4. Punk Adrienn SZE
5. Kozák Rebeka ELTE
6. Szabó Krisztina BME
7. Gál Petra ELTE
Dr. Kodzsagogov Zsaklin PTE

5000m   Női  

1. Mogor Boglárka  ELTE
2. Bognár Anna BME
3. Kovács Orsolya TE
4. Purgay Evelin ELTE
5. Dr. Kodzsagogov Zsaklin PTE
6. Tóth Ibolya SZTE
7. Szabó Krisztina BME
8. Kréz Zsófia SZTE
9. Kozák Rebeka ELTE

100m gát női időelőfutam 

   
1. Edőcs Fanni TE
2. Varga Eszter ELTE
3. Szűcs Noémi SZTE
4. Sztrehárszky Katinka DE
Varga Nikolett ELTE
Kiricsi Berill ELTE
Balogh Zsófia  TE

100m gát női döntő

   
1. Edőcs Fanni TE
2. Szűcs Noémi SZTE
3. Varga Eszter ELTE
4. Sztrehárszky Katinka DE

400m gát   Női  döntő.

   
1. Tóth Rebeka PPKE
2. Szűcs Noémi SZTE
3. 5 GFF
4. Sipos Borbála ELTE
5. Sztrehárszky Katinka DE
6. Balogh Zsófia  TE

3000m Akadály Női 

   
1. Mógor Boglárka ELTE
2. Pavuk Tíra BME
3. Kovács Orsolya TE
4. Jánosi Lilla Zsuzsanna TE
5. Purgay Evelin ELTE

4x100m női váltó

   
1. 1.Schmelcz 2. Csóka 3. Ekler 4.Kusztor TE
2. 1.Sipos 2. Fülöp 3. Varga 4.Csóti ELTE
3. 1.Monoki 2. Szabó 3. Keszég 4.Szűcs SZTE

4x400m női váltó

1. 1.      Balogh  2.Kusztor 3.Maka.4.Ferencz TE
2. 1.      Horváth 2.Varga3.Fülöp 4.Sipos ELTE
3. 1.      Monoki 2.Kréz 3.Nagy4.Tóth SZTE
4. 1.      Bak  2. Szlovák 3.Vita4. Kovács BCE
5. 1.      Jahola 2. Pvuk 3.Bognár 4.Kocsis BME

5000m női gyaloglás 

   
1. Récsei Rita ELTE
2. Kovács Barbara WSUF

Távolugrás Női 

   
1. Nguyen Anasztázia KRE
2. Gazdag Florina EDUTUS
3. Hódi Nóra NYE
4. Ekler Luca TE
5. Varga Nikolett ELTE
6. Csóka Eszter TE
7. Krasznai Anna SZIE
8. Mácsai Zsanett  TE

Hármasugrás  Női  döntő

   
1. Hargitai Vanda TE
2. Szabó Beatrix ELTE
3. Gyurka Borbála PTE
4. Kusztor Kitti TE
5. Varga Nikolett ELTE
6. Hódi Nóra NYE

Magasugrás   Női  

   
1. Fekete Fédra ELTE
2. Szabó Beatrix ELTE
2. Kriszt Katalin BCE
4. Fodor Zsófia ELTE
5. Krasznai Anna SZIE
6. Rubecz Anita BGE
7. Harmati Gréta TE

Rúdugrás Női 

   
1. Döme Adél SZE
2. Zöllei Anett TE

Súlylökés  Női 

   
1. Váradi Krisztina SZTE
2. Turcsa Veronika NYE
3. Monoki Katalin SZTE
4. Takács Dóra KRE
5. Nagy Ágnes SZTE
6. Milus Petra TE
7. Stefanovics Ágnes PTE
8. Uzsoki Virág Olimpia SZIE
9. Csáky Janka  PE

Kalapácsvetés  Női 

   
1. Gyurácz Réka ELTE
2. Váradi Krisztina SZTE
3. Csáky Janka PE
4. Stefanovics Ágnes PTE

Diszkoszvetés Női 

   
1. Kerekes Dóra PPKE
2. Váradi Krisztina SZTE
3. Takács Dóra KRE
4. Monoki Katalin SZTE
5. Nagy Ágnes SZTE
6. Stefanovics Ágnes PTE
7. Uzsoki Virág Olimpia SZIE
8. Fábián Eszter TE

Gerelyhajítás Női 

   
1. Szilágyi Réka DE
2. Máté Fanni PE
3. Jákfalvy Blanka SE
4. Korompai Zsuzsanna DE
5. Kareczki Réka EKE
6. Fábián Eszter TE
7. Uzsoki Virág Olimpia SZIE
8. Milus Petra TE

 

Férfi egyéni eredmények:

100m férfi I. ief.

 
1. Boros Bence Tamás NYE
2. Osztrogonácz András ELTE
3. Kiss Csaba ME
4. Orosz Bence Tamás BCE
5. Tímár Bendegúz BME
6. Erdélyi Zoltán PTE
7. Berta Máté NYE
8. Domonkos Csaba NYE
9. Nagy Miklós TE
10. Ráthonyi Kende TE

100m férfi A döntő

   
1. Boros Bence Tamás NYE
2. Osztrogonácz András ELTE
3. Kiss Csaba ME
4. Orosz Bence Tamás BCE
5. Erdélyi Zoltán PTE
6. Tímár Bendegúz BME
7. Berta Máté NYE
8. Domonkos Csaba NYE

100m férfi B döntő

   
1. Nagy Miklós TE
2. Ráthonyi Kende TE

200m férfi ief.

   
1. Boros Bence Tamás NYE
2. Osztrogonácz András ELTE
3. Boda Boldizsár ELTE
4. Bézsenyi Gergely SZIE
5. Szabó Kristóf NYE
6. Orosz Bence Tamáa BCE
10. Berta Máté NYE
7. Leleszi Máté NYE
11. Kiss Csaba ME
8. Barcza Bence ELTE
9. Farkas Botond BCE

200m férfi A döntő

   
1. Boros Bence Tamás NYE
2. Bézsenyi Gergely SZIE
3. Osztrogonácz András ELTE
4. Boda Boldizsár ELTE
5. Orosz Bence Tamáa BCE
6. Szabó Kristóf NYE

200m férfi B döntő

   
6. Leleszi Máté NYE
7. Barcza Bence ELTE
8. Farkas Botond BCE
10. Berta Máté NYE
11. Kiss Csaba ME

400 m férfi

   
1. Boda Boldizsár ELTE
2. Fekete Gábor BME
3. Kemény Dávid TE
4. Szabó Kristóf NYE
5. Poór Simon TE
6. Farkas Botond BCE
7. Baráth Benjámin DE
8. Szabó Kristóf TE
9. Ruzsits Patrik TE
10. Nagy Sándor SZTE

800m férfi

   
1. Együd Máté TE
2. Vörös Márk BME
3. Kelemen Bence TE
4. Süli Richárd TE
5. K. Nagy Tamás BGE
6. Szabó Milán ELTE
7. Lendvai András DE
8. Baráth Benjámin DE
9. Tyukodi Dániel NYE
10. Péter Dániel PE
11. Poór Simon TE
12. Tóth Miklós DE

1500m férfi

   
1. Kiss Gergő Xavér PE
2. Kovács Marcell ELTE
3. Vörös Márk BME
4. Süli Richárd TE
5. Fazekes Milán PTE
6. Kovács Attila Gyula ELTE
7. Szántó Bence BGE
8. Bertalan Renátó TE
9. Jacsev Sámuel ELTE
10. Csáki Ákos Péter PTE
11. Tyukodi Dániel NYE
12. Odonics Gábor PE
13. Kelemen Bence TE

5000m férfi

   
1. Kovács Marcell ELTE
2. Fazekes Milán PTE
3. Kovács Attila Gyula ELTE
4. Jacsev Sámuel ELTE
5. Dénes Ervin BME
6. Diószegi Dávid EKE
7. Csáki Ákos Péter PTE
8. Bognár Domonkos BCE
9. Szántó Bence BGE
10. Deák Bálint PTE

3000m akadály férfi

   
1. Lendvai András DE
2. Dénes Ervin BME
3. Diószegi Dávid EKE
4. Deák Bálint PTE

110 gát férfi ief.

   
1. Szeles Bálint EKE
2. Eszes Dániel TE
3. Bencsik Ádám ELTE
4. Bartalos Dávid PTE
5. Raffai Péter TE
6. Kemenes Ákos BME

110m gát férfi döntő

   
1. Szeles Bálint EKE
2. Eszes Dániel TE
3. Bencsik Ádám ELTE
4. Bartalos Dávid PTE
5. Kemenes Ákos BME
6. Raffai Péter TE

400 m gát férfi

   
1. Bencsik Ádám ELTE
2. Kemény Dávid TE
3. Szabó Kristóf TE
4. Dénes Ervin BME

Magasugrás férfi

   
1. Bakosi Péter DE
2. Jankovics Dániel SZE
3. Horváth Csaba ELTE
4. Deutsch Domonkos ELTE
5. Bándli Olivér BME
6. Erdélyi Zoltán PTE
7. Angyal Balázs ÓE

Rúdugrás férfi

   
1. Barcsay Csanád TE

Távolugrás férfi

   
1. Pap Kristóf ELTE
2. Pál Robin NYE
3. Erdélyi Zoltán PTE
4. Székács Máté KE
5. Csermely Viktor BME
6. Nagy Miklós TE
7. Boda Boldizsár ELTE

Hármasugrás férfi

   
1. Pál Robin NYE
4. Székács Máté KE
3. Kiss Dániel EKE
2. Bartalos Dávid PTE
5. Barcza Bence ELTE
6. Pap Kristóf ELTE

Súlylökés férfi

   
1. Kovács László EKE
4. Fischer Márk SZTE
3. Sólyom László PTE
2. Bógó Bence SZIE
5. Holló Henrik TE
6. Raffai Péter TE
7. Stadtschmitzel Helmut PE
8. Bakos László SZE
9. Nagy Sándor SZTE

Gerelyhajítás férfi

   
1. Rivasz Tóth Norbert DE
2. Petz Barnabás TE
3. Rab Attila SZIE
4. Kovács Noel EKE

Diszkoszvetés férfi

   
1. Szikszai Róbert Tamás NYE
2. Fischer Márk SZTE
3. Sólyom László PTE
4. Ecseki Dániel SZTE
5. Bakos László SZE
6. Stadtschmitzel Helmut PE
7. Raffai Péter TE

Kalapács férfi

   
1. Halász Bence ELTE
2. Rábai Dániel TE
3. Stadtschmitzel Helmut PE
4. Tomon Gergely ÓE

4x400m férfi

   
1. 1.Kemény 2.Süli 3.Kelemen 4.Együd TE
2. 1.Baráth 2.Tóth 3.Nagy 4.Lendvai DE
3. 1.Boda 2.Bencsik 3.Barcza 4.Jacsev ELTE

4x100m férfi 

   
1. 1.Pap 2.Boda 3.Móricz 4.Osztrogonácz ELTE
2. 1.Domonkos 2.Boros 3.Berta 4.Szabó NYE
3. 1.Pauer 2.Farkas 3.Kamráth 4.Orosz BCE
4. 1.Poór 2.Ráthonyi 3.Nagy 4.Rácz-Vekerdi TE

Hétpróba női nyertese:

Nyisztor Petra - NYE

Tízpróba férfi eredményei:

1. Kriszt Botond András - BME

2. Jacsó András - ELTE

3. Cservenyák József - NYE

4. Mercz Kevin Károly - PTE

5. Szamosi András - PPKE

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink